zpět

* Recitál Nadi Urbánkové a skupiny BOKOMARA

* Ve vánočním čase se uskutečnil krásný koncert v evangelickém kostele v Novém Městě na Moravě, ze kterého vznikla rozhlasová nahrávka

*

Home  -  biografie  -  diskografie  -  galerie  -  koncerty  -  rider

Naďa Urbánková a Bokomara

 Pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková se vrací na koncertní pódia v doprovodu Luboše Javůrka a jeho Bokomary. Paní Naďa Urbánková patřila zejména v sedmdesátých letech k naprosté špičce na naší populární scéně. Zpívala a hrála v legendárním Semaforu a zejména s Country beatem Jiřího Brabce natočila několik vpravdě nesmrtelných písní. Dodnes se zpívají a hrají písničky s texty Jiřího Grossmanna z jejího repertoáru, dvě nejslavnější – Drahý můj a Závidím patří bezesporu k zlatému odkazu té doby.

Později paní Naďa opustila nejen koncertní pódia a divadelní jeviště, ale na delší čas i Československo. Když nedávno přikývla na nabídku vydat desku, která by zachytila tu část jejího repertoáru, která je spojena s texty Jiřího Grossmanna, ukázalo se, že několik písní bude třeba nahrát nově. Její cesty se tak setkaly s kapelníkem Bokomary Lubošem Javůrkem. Písně vznikaly v jeho studiu a ukázalo se, že Bokomara je dokáže zahrát moderně a zároveň s citem k původnímu tvaru, že Naďa Urbánková je interpretuje se směsí mladého elánu a muzikantské vyzrálosti a v neposlední řadě, že si s Bokomarou a jejím kapelníkem rozumějí i lidsky. Logicky přišla nabídka na několik společných koncertů v létě 2005 po natočení alba, na které si paní Urbánková vybrala k doplnění svých starých hitů i několik písní z repertoáru Bokomary. Ohlas u publika byl až překvapivě dobrý, toto spojení se stalo hvězdami největších festivalů (Zahrada) a tak logicky přišel další krok – i když paní Urbánková nechce znovu naplno nasednout do kolotoče stovek vystoupení ročně, obě strany se dohodly, že by čas od času mohly vyjet na společné turné. Pro ně vzniká i několik nových písniček napsaných speciálně pro Naďu Urbánkovou, která navíc využívá svých hereckých a moderátorských zkušeností a svým šarmem osloví všechny generace.

Vzniklo tak spojení sice možná pro někoho překvapivé, ale logické. Vždyť právě Naďa Urbánková a její písničky s Country beatem byly jednou z inspirací, na níž se vytvářel vkus kapel naší country a folkové scény a naopak důraz její špičky (ke které Bokomara patří) na melodii a sdělný smysluplný text je pro pětinásobnou Zlatou slavici nejlogičtějším bodem, na který může navázat. Nenechte si toto spojení ujít.

V roce 2006 mělo toto seskupení veliké úspěchy taky u návštevníku velkých hudebných festivalů jako je ZAHRADA v Náměšti n a Hané a taky na slovenské Country Lodenici. Zde Naďa Urbánková a skupina Luboše Javůrka patřila mezi největší taháky festivalových večerů.Podmínky vystoupení lze dohodnout osobně

V případě zájmu kontaktujte :  

Ing. Hana Horynová
SATORI um.ag.
Tel +420 608 26 37 38
Tel +420 565 58 20 36
Mail: produkce@dbservis.eu     Skype: hanyhor

Bokomara je spojena především se jménem Luboše Javůrka. její historie je plná různých jmen z folku a dalších žánrů. Zakládajícími členy Bokomary byli vedle Luboše Pavla Dvořáčková (zpěvačka vpravdě všestranná – od trampské Ozvěny po rockový brněnský Progress) a Tomáš Musil (zkušený folkař, autor, kytarista, mj. člen Bonsaje). Skupina během let vydala slušnou řádku pozoruhodných desek: Okno do ulice, Muž za rohem, Všehochuť, monotematické album Bokomarie, Obratník Raka, Hantec, Miláček s celou plejádou hostujících zpěvaček a naposledy vloni Cena Thálie – opět s jediným tématem: tentokrát divadlo. Kapela hraje ve složení: Luboš Javůrek (akustická kytara, foukací harmonika, zpěv), Radek Mařík (akustické a elektrické kytary), Petra Šany Šanclová a další alternující muzikanti. Luboš Javůrek má domácí studio, kde už nahrávalo mnoho známých jmen. Jedním z nich právě Naďa Urbánková.